Sık Sorulan Sorular

marmaris emlak ilanları

Gönenç Emlak Danışmanlık Şirketi 1994 yılında kurulmuştur

Sık Sorulan sorular

Gönenç Emlakçılık Şirketi Mugla çevresi Marmaris emlak ilanları ve sık sorulan sorular yanıtları ile satılık kiralık gayrimenkul bilgileri veriliyor. Lütfen yanıtlanmasını istediğiniz sorularınızı bize ulaşın sayfamızdan iletiniz.

Mugla Ne zaman Büyük Şehir oldu?
6360 No'lu Kanun 6/12/2012 tarihli, 28489 Sayılı resmi gazetede yayınlandı.30 Mart yerel seçimleri ardından uygulama başladı. 13 adet köy Marmarise bağlanarak mahalle oldu.

Revizyon İmar Planı hangi aşamada?
1/25000 ölçekli Datça Bozburun Revizyon Planı 30 Nisan 2014 günü Belediye tarafından askıya çıkarıldı. Tüzel ve bireysel itirazlar resmi müracat ile alındı. Bakanlık itirazları değerlendirdi. Geri gönderilerek yeniden askıya çıkarılan planlar 13 Kasım 2014 günü askıdan indirildi. Bu yıl onaylandı.

Kiralık ev bulmak neden sorun oldu?
Özellikle son iki yıldır ev kiralama konusunda konut arzı daraldı. Talep karşılanamıyor. Beldemiz yaz kış yaşanılır olması önemli etken. 20 yılda 6.000 nüfus 2013 adrese dayalı sayımda 83.000 ilan edildi. Sıkıntı sürecek.

Konut kredisi kullanımı?
Mortgage kullanımı daha çok, daire satışlarında görülüyor. Konut kredisi kullanılarak satın alınacak evin %25 tutarı alıcı tarafından ödeniyor. Azami %75 oranında kredinin verilmesi ile ipotekli satış tamamlanıyor. Ancak; alıcının önce banka ile görüşmesi, ön onay alması gerekiyor. Kullanılacak kredi miktarı,süresi, ödeme kabiliyeti ve kredibilite sorgulanması önerilir. Verilecek kredinin eksper raporuyla desteklenmesi de gerekmektedir.

Marmaris çevresi emlak satışı?
Şirketimiz merkez dışında; Armutalan Beldibi, İcmeler ve Turunç gayrimenkul sektörüne hizmet vermektedir. 13 Köyün Belediyeye bağlanması, mahalle olması ile yirmi yıldır verdiğimiz servis revizyon planının onaylanması ile sıkıntısız verilecektir. İmar olmadığı için bu güne kadar gelen talepleri büyük oranda geri çevirmek zorunda kaldık.

Selimiye Emlak Sitesi firmanızın mı?
Selimiyeemlak.net sitemiz 2008 yılından beri yayındadır. Gönenç Emlak Şirketi'ne aittir. Selimiye Şubemiz kapsamında hazırlanmış, zengin içerikle sunulmaktadır. Düzenli aralıklarla İzlemeniz önerilir.

İrtibat: 0532 312 01 16