Marmaris Kiralık İşyeri

marmaris emlak ilanları

Gönenç Emlak Danışmanlık Şirketi 1994 yılında kurulmuştur

Marmaris Kiralık İşyeri ilanları

Marmariste kiralanacak gayrimenkuller için öncelikle Belediye'den ruhsat işleri departmanından ön izin alınması gerekmektedir. İşyerlerine ruhsatların verilmesi kriterlere bağlanmıştır. Örneğin kanalizasyon, atık yağ için logar, arıtmaya bağlantı olanağı, pişirilen gıda satışı yapan yerlerde kontrol edilmektedir. Restaurantlar için kapalı alan metraj sınır altında kalıp kalmadığına bakılmaktadır. Bu nedenle kira kontratı düzenlemeden, herhangi ödeme yapmadan önce; tapu sureti ekinde, yapı kullanma izin belgesi ile dilekçe verilmesi, açık olarak hangi iş kolunda faaliyet gösterileceği belirtilmelidir. Ön onay alındıktan sonra, gerekli işlemlerin yapılması, güvenli işlem için önemli olup, muhtemel karşılaşılacak sorunlar da önlenmiş olacaktır.

marmaris kiralık ofis ilanı

İlan360
Kiralık Büro Ofis ( Kiralandı )

Yola cephesi bulunan, merkeze yakın ofis olarak kullanıma uygun emlak. Aylık düzenli ödeme koşulu ile kiraya veilecek dükkan randevu alınarak gösterilir. Koşullar karşılıklı görüşülür.

marmaris kiralık isyeri

İlan600
Kiralık işyeri 3.750-TL.

Yeniyol caddesinde apartmanın ikinci katında bulunan kiralık dükkan. Düzenli aylık ödeme şartıyla, her yıl kontrat yenilemek üzere kiralık işyeri

İşyerleri konusunda, devren kiralık gayrimenkuller de yer almaktadır. Ancak; faal durumda olan bu tip işyeri sahipleri prestij açısından özel çalışma talep etmektedirler. Örneğin; merkezi yerde işletilen dükkan halk arasında hava parası tabir edilen değerlendirme katkı bedeli talebinin herkes tarafından bilinmesi yerine, sadece taliplerin öğrenmesini uygun görmektedir.

Devir yöntemiyle kiraya verilecek dükkanlarda, mülk sahibi, kiracı ve devren kiralayacak olanların birlikte görüşerek anlaşmaları gereksinir. Portföyümüzde bulunan böylesi kiralanacak dükkalar için yayından imtina ediyoruz. Sadece istekler değerlendirilmektedir. Taleplerinizi iletmeniz önerilir.

Kira bedeli tesbitinde, mülk değerinin %5 tutarı, kira yıllık toplamından düşük olmaması dikkat edilecek konudur. Stopaj ödemesinin kira beli içinde mi, yoksa kiracıya mı ait olacağı sözleşmede açıkça belirtilmelidir. Yasa gereği ödemelerin, miktar sınırlaması olmaksızın, mülk sahibi banka hesabına yapılması zorunluluktur. Kontratların, vergi dairesi tarafından talep edildiğinde gösterilmesi için, en azından beş yıl saklanması gereklidir. Soru ve isteklerinizi bize ulaşın sayfamızdan iletebilirsiniz.