Selimiye Satılık Villa

marmaris emlak ilanları

Gönenç Emlak Danışmanlık Şirketi 1994 yılında kurulmuştur

Selimiye Satılık Ev

İlan:668 - 5.500.000-TL

Muğla Marmaris Emlak sektörü müstakil ev fiyatlarına göre daha uygun seviyelerde, doğa içinde, deniz manzaralı konut satışları ilgi görüyor. Nitekim şirketimiz tarafından sektöre sunulan satılık villa denizden 160 metre mesafededir. 765m2 bahçe içindedir. Selimiye Kentsel yerleşim alanı içindedir.Villanın birinci katı 80m2, ikinci katı ise 60m2, toplam 140m2 kapalı alana sahiptir.

selimiye  satılık villa

satılık emlak

Birinci kat, 37m2 geniş salon, mutfak, duş wc, antre, girişte verenda vardır. İkinci kat, 8m2 sahanlık, üç yatak odası banyo wc,ibarettir.

Bahçe 16 tane otuz yaşında badem ağacı yanısıra zeytin, malta eriği, erik, benjamin, melissa, mandalin, nar ve çam ağaçlarının oluşturduğu zengin flora vardır. Hidroforlu artezyen, iki su deposu, 6m2 müştemilat kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Villa inşaatları, 2008-2014 yılları arasında oldukça yoğunlaştı.

G.D.Y.K. Geçiş Dönemi Yapılaşma Koşulları yönetmeliği, Muğla İl Özel İdare'si tarafından çıkarıldı.

K.Y.A. Köy Yerleşim Alanı içinde kalan 400m2 veya üstü parsellerde, kadastro yoluna sınır cephesi olan, K.K.S.K Kıyı Kenar Şerit Kanunu kapsamında denizde 150m uzak olması sartı ile yasal konut inşaatı izini verildi.

Yönetmelik kriterlerine uygun parsellerde taban oturumu 95m2'yi aşmayan iki katlı konut, apart otel inşaatları yapıldı. K.Y.A kapsamı dında kalan parsellerde yol cephe sınırı 25m, denizden 150m ve sit alanında bulunmama şartlarına uygun parseller de inşaatlara sahne oldu. Yönetmelik bir anlamda kaçak yapılaşmayı önledi. Ancak tamamen engelleyemedi.

30 Mart 2014 seçimleri ardından, daha önceden çıkarılan kanun gereği Muğla Büyük Şehir Belediyesi ilan edilince, İl Özel İdare Müdürlüğü kapatıldı. G.D.Y.K gereği proje onayı, ruhsat verme sorumluluğu Marmaris Belediyesi'ne verildi.

Selimiye Köy statüsünden Mahalle konumuna geçti. Bir ay sonra 30 Nisan tarihinde Datça Bozburun 1/25000 ölçekli Revizyon Planı askıdan indişrilerek Çevre Bakanlığına gönderildi. Bakanlık itirazları değerlendirdikten sonra gerekli düzeltmeleri yaparak geri gönderdi.

13 Kasım tarıhinde tekrar askıdan indirilen planın gönderilmesi ile artık bize göre onay aşamasına gelindi. Gerçekleşirse; yapılaşma denetim altına alınacağı gibi, depreme dayanıklı gözetim altında yapılan konutların daha güvenli olacağı açıktır. Ancak bu gelişmeler piyasada yankı bulmuş beklentilr fiyatları yeniden etiketlemiştir. Selimiye satılık villa fiyatlarının yakın gelecekte daha da yükseleceği öngörülmektedir.

Selimiye Satılık villa için yer gösterme, bilgi verme, şirketimiz yetkilisi tarafından yapılır. Yer gösterme işleminde ücret alınmaz. T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı 8/7/2003 tarili ÖSG-2003/59 nolu tebliği uygulanır. İki nüsha tutanak tanzim edilerek taraflarca imzalanır. İlanlar için bize ulaşınız. Bu ilandaki villa hakkında ve diğer ev, villalari için, buradan Selimiye satılık Villa linkine tıklayınız.

Emlak Konut

Şirketimiz Marmariste 1994 yılında Ticaret Odası ile ayni tarihte kurulmuştur. Selimiye satılık villa ve Mugla Marmaris emlak satılık ev konut arsa gayrimenkul ilan bilgilerini düzenli güncelliyerek sunmaktadır. Villa inşaatına uygun Selimiye satılık arsa ilanlarına da sitemizde yer almaktadır.

Selimiye satılık villa Gonenc Emlak Şirketi Mugla Marmaris emlak satılık ev konut arsa gayrimenkul ilan bilgileri vermektedir.Bu bilgiler düzenli olarak güncellenerek, yenilenir. Armutalan, Beldibi, Marmariste yeni kayıt edilen gayrimenkul ilanları, sosyal medya hesaplarımızdan, bültenimizden duyurulur. Selimiye Blog yazılarımızla sektör bilgileri verilir. Satmak veya satın alma kararı, bilgi alt yapısı ve doğru bilgiye dayanır. Birkimlerimizden,deneyimlerinizden yararlanmanız önerilir. Pusulanız doğru bilgi olsun.