Marmaris Kiralık Dükkan

marmaris emlak ilanları

Gönenç Emlak Danışmanlık Şirketi 1994 yılında kurulmuştur

Kiralık Dükkan

İlan:360 - ( Kiralandı )

Marmaris merkezde denize 75 metre mesafede pasaj içinde kiralık dükkan. İrtibat bürosu, sigortacılık, ofis, teknik servis, depo benzeri işler için uygundur. Büfe, gıda ürünleri, baca ve atık yağ gerektiren işler için ruhsat verilmemektedir. Aylık kira ödemelidir. Randevu alınarak şirket yetkisisi tarafından gösterilir. Marmaris kiralık daire talebinizi lütfen iletiniz.

marmaris kiralık ofis

kiralık emlak

marmaris kiralık işyeri ilanı

Çekme katı bulunan dükkan, pasaj içindedir. Tapusu işyeri olarak tescil edildiğinden ruhsat alma konusunda sorun bulunmamaktadır.

Ancak; kira kontratı tanzim edilmeden önce, tapu sureti, yapı kullanma izin belgesi ekinde, ne iş yapılacağına daire dilekçe yazılarak uygunluk yazısı alınmalıdır.

Ruhsat alınması için onay anlamındaki bu rapor üzerine kira kontratı tanzim edilir.

Bilindiği gibi, artık her iş kolu için farklı talepler için kriterlere uygunluk gerekmektedir.

Örneğin; lokantalarda 60m2 kapalı alan, ecrahanelerde ilgili kurumun beyan ettiği metraj, büfe vb işletmeler için atık kanal sisteminin varlığı sorgulanmaktadır.

Önce onay alarak, kiralama ve para verme güvenli alışveriş için en doğru uygulamadır. Kira kontratı tanzim edilirken önemli husus stopaj vergisinin kimin tarafından ödeneceği, kiranın brüt veya net olmasının belirtilmesidir.

Kiralanacak mülkün, kiralandığı yılkı Belediye rayiç değerinin %5'i miktarının, yıllık kira toplam tutarının altında olmamasıdır.

Kira bedellerinin tutarı ne kadar olursa kiraya veren hesabına yatırılması yasal zorunluluktur. İleride çıkabilecek anlaşmazlıkların önlenmesi veya kanuni hakların taraflarca adil uygulanması için sözleşmelerin avukatlar tarafından tanzim edilmesi önerilir.

Portföyümüzden seçilen ilanlar yayındadır. Gönenç Emlak kiralık dükkan işyeri ve Mugla Marmaris emlak ilanları ile kiralık gayrimenkul ilan bilgileri güncellenerek verilmektedir.