Marmariste Satılık Arsa

marmaris emlak ilanları

Gönenç Emlak Danışmanlık Şirketi 1994 yılında kurulmuştur

Satılık Parsel

İlan:688 - 3.500.000-TL

814m2 satışa çıkarılan net parsel önemli lokasyondadır. Marmariste Yat Limanı'na, Okula, plaja, alışveriş merkezine, araçla beş dakikalık mesafededir. Doğa içinde orman manzaralı, çevresinde rezidans, villalar bulunan satılık arsa, metraj açısından da avantajlara sahiptir. İmar planı açısından 18nci madde uygulaması yapılarak 1/1000'lik son konuma gelmiştir.

marmariste satılık arsa

Bağlı içi olarak bilinen, ancak; Marmarisliler tarafından Villalar Beldesi olarak adlandırılan bölgedir.

Tüm alt yapı çalışmaları tamamlanmadan inşaat ruhsatı verilmemiş, yapılaşmada özen gösterilmiş interland özelliğindedir.

Her parsel, logar sistemine sahiptir. Kanalizasyon, atık sistemi yapılıdır. Datça Bozburun plan hükümleri geçerlidir. En küçük parsel 400m2'dir. Konut imarı verilmiştir.

Bölge Devlet Hastahanesi, Yeni Datça Yolu yeni adıyla açılan Manolya Caddesi, Marmarisin giriş kısmı, orman arasında kalmaktadır. Bu alanda, ticari yapıya izin verilmemiştir. Ancak; turizm kenti olduğundan; 2000m2 üzerinde olan parsellere, otel inşaatı için izin verilmiştir. Ancak; bu metrajda arsa parseli nerede ise kalmamıştır.

Marmariste satılık arsa için yasal olarak iki kat izin verilmektedir. %15 tax ile %30 kaks katsayıları geçerlidir. Arsanın 814m2 olmasından kaynanlanan avantaj istenirse, ifraz yapılarak 400 ve 414m2 gibi bölünerek iki parsele dönüşerek 2 ayrı villa inşaatının yapılabilmesidir. Ancak yakışanı, tek villa veya rezidanstır. Doğa içinde, fakat konforlu, merkeze yakın özellikleri ile, bu önemli gayrimenkul, önerilmektedir.

Parselin tek cephesi kadastro yoluna cephelidir. İmar koşullarına göre, yoldan beş metre, komşulardan ise, 3m çekme alınır. Arka cephesi ise; h/2'dir. Kalan alan, inşaat alanıdır. Taban bina oturumu, tüm parselin %15'i kadar olabilir.

İstenilirse; bodrum katına izin alınabilir. Çatı yapma zorunluluğu vardır. İnşaat izini alınırken, depreme dayanıklı yapı hesapları için, zemin etüt çalışması mecburiyeti vardır.

Marmariste satılık arsa yer gösterme için, randevu alınarak şirket yöneticisi tarafından gereği yapılır. Bu işlemde ücret alınmaz. T.C.Sanayi ve Ticaret Bakanlığı 2003/59 nolu tebliğine uygun, yer göstermede tutanak yapılarak bilgi verilir. Marmariste satılık arsa gösterilir. Güvenli alışveriş amacıyla, alıcı satıcı karşılıklı görüşmesi temin edilir. Pusulanız doğru bilgi olsun.

Gönenç Emlak Marmaris

Ticaret Odası ile ayni tarihte Marmariste kurulan şirketimiz, düzenli güncellenen aktif portföye sahiptir. Portföyden Marmariste satılık arsa ve Mugla Marmaris emlak ilanları ile satılık kiralık ev konut daire villa gayrimenkul bilgileri verilmektedir. Resmi sitemiz gonencemlak.com.tr 700 ilan 3000 resim ile güney sahilleri emlak portalıdır.

Marmaris çevresi gayrimenkul ilanları, fiyat analizleri, duyuru, sektör haberleri Gonenc Emlak Blog sitemizden sunulmaktadır. İzlediğiniz site portföyümüzden seçilen ilan bilgilerini farklı zengin içerikle sunmaktadır. Video çekimleri de kayıtlarımıza eklenmiştir. Portföyümüzde arsalar yanısıra, Beldibi Armutalan konut kredisi kullanımı uygun Marmaris satılık daire, yazlık konut villa kiralık gayrimenkul ilan bilgileri de verilmektedir. Pusulanız doğru bilgi olsun. İsteklerinizi bize ulaşın sayfamızdan iletebilirsiniz.


>