Marmaris Emlak Fiyatları

marmaris emlak ilanları

Gönenç Emlak Danışmanlık Şirketi 1994 yılında kurulmuştur

Gayrimenkul Sektörü

Türkiye genelinde 2014 yılı ocak-ekim olmak üzere on ay içinde satılan emlak 926.632 adettir. Geçtiğimiz yıl 1.157.000 konut satışı gerçekleşmiştir. Yıl başından itibaren satış hacmi daralmış Mayıs ayında toparlanma görülmüştür. Ancak bu seviyede direnç sağlanamamış, Temmuz sonrası çıkış trendi yükselmiştir. Piyasalarda tüm dinamiklere karşın iyimserlik sağlanmış, 1.000.000 adet beklentisi oluşmuştur.

satılık emlak konut fiyatları

Marmaris Emlak piyasasında genel olarak ülkemizde yaşanılanlar birleşik su kaplarındaki gibi ayni seviyeleri yansıtmıştır. Yirmi yıldan bu yana devresel hareket, son yıllarda dönüşüme uğramıştır.

Özellikle merkezde inşaat yapacak parsellerin nerede ise kalmaması, konut arzında kısıtlamayı getirmiştir. Yeni, ilk el konut talebini, sektör, eski binaları yıkarak yerine yenisini inşa ederek karşılamaya çalışmaktadır. Doğal dönüşüm diyebileceğimiz bu yöntem ise, maliyeti arttırmıştır. Fiyatlara doğrudan etki yaparak yükselmesine neden olmuştur.

Satılık Ev fiyatları
Marmaris konut fiyatları 2020 yılı için birinci el 2+1 evlerde 550-950.000-TL etiket taşımaktadır. İkinci el evlerde, metraj, yaş, lokasyon özelliklerine göre 400-700.000-TL seviyelerinde satışlar gerçekleşmektedir. Binadaki kat sayısı, cephesi gibi parametreler fiyat üzerinde etkilidir.

3+1 evlerde 560-1.200.000-TL aralığında fiyatları görmekteyiz. Genellikle dubleks daire özelliğine sahiptirler. İkinci el konutlar ise; 5500.000-850.000-TL fiyatlarla sektöre sunulmaktadır.

Villa satışları piyasada tüm zamanlarda rutin ve kendi dinamik sürecini yaşamaktadır. 500m2 parsel içinde yeni villa fiyatları 1.700-3.500.000-TL fiyatını taşımaktadır. Metraja göre fiyatların daha yüksek düzeyde olduğunu belirtelim. Rezidanslar ve deniz manzaralı özel konutlar genelleme dışındadır.

Aktif portföy üzerinden bilgiler paylaşılmaktadır. Nitekim; Gonenc Emlak Şirketi satılık kiralık Marmaris emlak fiyatları ve Muğla çevresi yazlık konut daire villa arsa ev tipi gayrimenkul ilanları hakkında bilgileri güncel vermektedir. 2008 yılından beri aralıksız her üç ay düzenli gayrimenkul fiyatları hakkında Ekonomist Kemal Gonenc tarafından analiz raporu şirket bültenimizde yayınlanmıştır. Satılık ev fiyatları hakkında soru ve isteklerinizi iletebilirsiniz. Marmarisbox.com sitemiz arşiv bölümünden ilgilenenler için, izlenilmesi önerilir. Satılık arsa hakkında özellikle Selimiye gayrimenkul haber, ilan, imar bilgileri için selimiyeemlak.net sitemiz zengin içerik sunmaktadır.